WYPOMINKI

W każdą I niedzielę miesiąca o godz. 930 w Kościele Parafialnym, a o godz. 800 w Boninie, jest odprawiana Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a przed tą Mszą modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego polecając imiennie naszych zmarłych.

W naszej Parafii wypominki można składać w kancelarii parafialnej, w zakrystii kościoła, lub złożyć na tacę. Możemy również złożyć wypominki przez  stronę internetową naszej parafii. Przy tej okazji składa się zwyczajową ofiarę, przy wypominkach rocznych zaznaczamy, jaka ofiara jest przeznaczona na wypominki roczne.

Kartki wspominkowe wypełniamy, czytelnie, wyraźnie, drukowanymi literami. Imiona naszych zmarłych wpisujemy w liczbie pojedynczej,  w pierwszym przypadku - w mianowniku.

WYPOMINKI

Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modli się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata, słowami modlitwy Eucharystycznej: „Pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach i o wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Dopuść ich do oglądania Twojego światłości”.

Jedną z form troski o zmarłych są tak zwane WYPOMINKI, jest to modlitwa za zmarłych, którą odmawiamy szczególnie w miesiącu: LISTOPADZIE ‑ gdy imię zmarłego wyczytuje się podczas listopadowej Koronki do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, oraz: WYPOMINKI ROCZNE ‑ gdy zmarłych wspomina się przez cały rok.

Wpisz swój e-mail, jeżeli chcesz otrzymać potwierdzenie wysłania Wypominek

Tu należy wpisać treść Wypominek

Wybierz miejsce odczytania

Kretomino

Bonin

Wybierz Wypominki roczne lub listopadowe

Roczne

Listopadowe

Ofiara złożona na cel Wypominek

Konto Parafii:

BNP Paribas Bank Polska S.A.

nr konta:

75 2030 0045 1110 0000 0049 2970

Przelew nie wykonuje się automatycznie, należy go wykonać ze swojego konta bankowego.

Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

**************   Okres zwykły   **************