OGŁOSZENIE

Nasza Parafia organizuje w tym roku, kolejny Festyn Parafialny, który odbędzie się w czerwcu - w niedzielę 16.06. W związku z tym zapraszamy do włączenia się w organizacje festynu czekamy na pomysły i propozycje : prosimy chętne osoby o zgłaszanie możliwości wypieku ciasta, zrobienia pierogów i innych specjałów, i prosimy o fanty na loterię.

**************   Okres Wielkanocny   **************

O G Ł O S Z E N I A

D U S Z P A S T E R S K I E

(VI Niedziela Wielkanocna - 05.05.2024 r.)

1.    Jesteśmy uczestnikami nieskończonej miłości Ojca, w najdoskonalszy sposób objawionej nam w  Jezusie Chrystusie, posłanym na świat dla naszego usprawiedliwienia.  Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest sakramentalnym uobecnieniem tej samej, jedynej i nieprzemijającej miłości.  Prośmy zmartwychwstałego Pana, aby każde nasze uczestnictwo w Eucharystii przyczyniało się do trwania w jego miłości, do wzrostu tej miłości w naszym codziennym życiu, aż do gotowości poświęcenia wszystkiego dla Boga i bliźnich.

2.   Msze św.  w tym tygodniu w dni powszednie odprawiane będą:

• w Boninie  - w  środę,  piątek i sobotę po nabożeństwie majowym po godz.  1700
  • w Kościele parafialnym   codziennie  po nabożeństwie majowym po godz.  1800.

Nabożeństwa majowe -  odprawiane będą w dni powszednie przed Mszą:

• w Boninie  -  o godz. 1700,
  • w kościele parafialnym - o godz. 1800,

a w niedzielę:

• w Boninie -  o godz.730,
  • w kościele parafialnym - o godz.  1730.

3.   W dzisiejszą  niedzielę jest zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na miesiąc Maj:

• Intencja Papieska: Aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  • Intencja Parafialna:  Za dzieci i młodzież naszej wspólnoty parafialnej.

Zmiana  tajemnic odbędzie się w na  Mszy św.

• w Boninie o  godz. 800
  • w kościele parafialnym o godz. 930

4.   Spotkanie Rady Ekonomicznej, odbędzie się  w sali na plebani w środę 08.05.  o godz. 19 00 . Zapraszamy członków  Rady.

5.   Do końca maja jest czas zgłoszenia przez rodziców w biurze parafialnym  kandydatów  do  bierzmowania: Młodzieży klas VII Szkoły Podstawowej.

6.   Od piątku 10.05., rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.

7.   W przyszłą  niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8.   W sobotę, 18.05. odbędzie się XII Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza.  Zapraszamy członków Żywego Różańca do udziały w pielgrzymce. Organizujemy wspólny wyjazd, prosimy o zgłaszanie się.

9.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy :

• w poniedziałek   - Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  • w środę   - Uroczystość Świętego Stanisława Bp i Mn, Głównego Patrona Polski

10. Taca  w  przyszłą  niedzielę  przeznaczona  jest  na dalszą  budowę kościoła parafialnego wraz z plebanią.

11.   We wtorek zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali na plebani na  godz. 1930

12. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 1800.

13. Jest do nabycia prasa katolicka, którą polecam uwadze.

14. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, na rzecz parafii,  a szczególnie na budowę kościoła

Na  nowy  tydzień,  niech  Pan  Jezus  udzieli  wszystkim  swoich  łask  i  błogosławieństwa.

Ks. Andrzej Olejnik.- Proboszcz

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Władysława Brateus, lat: 65; (mieszkańca Koszalina); + Kazimierę Juchniewicz, lat: 81 (mieszkankę Bonina) - polećmy ich  miłosierdziu Bożemu - Wieczny odpoczynek …