OGŁOSZENIE

Nasza Parafia organizuje w tym roku, kolejny Festyn Parafialny, który odbędzie się w czerwcu - w niedzielę 16.06. W związku z tym zapraszamy do włączenia się w organizacje festynu czekamy na pomysły i propozycje : prosimy chętne osoby o zgłaszanie możliwości wypieku ciasta, zrobienia pierogów i innych specjałów, i prosimy o fanty na loterię.

wybierz

Msze Święte w Kościele parafialnym

• w niedzielę: 9:30; 11:00; 18:00

• w tygodniu: (codziennie) 18:00

Msze Święte w Kościele filialnym w Boninie

• w niedzielę: 8:00; 12:00
  • w tygodniu (środa, piątek, sobota) 17:00

Kancelaria parafialna czynna:

• wtorek: 15:00 - 17:00
  • sobota: 10:00 - 12:00

W sprawach nagłych i w sprawach pogrzebu można zgłaszać się także poza wyznaczonymi godzinami:

• ks. proboszcz:
    • 94 342-18-32
    • 782-975-028
  • ks. wikariusz:
    • 515-255-010
**************   Okres Wielkanocny   **************

p.w. Trójcy Świętej w Koszalinie

O G Ł O S Z E N I A

D U S Z P A S T E R S K I E

(Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 19.05.2024 r.)

1.   Czcimy dzisiaj zstąpienie Ducha Świętego na młody Kościół, na Kościół czasów apostolskich.  Duch Święty, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę, nieustannie jest obecny i działa w Kościele, niby dusza w organizmie.  Jest więc i wśród nas obecny.  Otwórzmy się na Jego działanie. Niech obejmie nasz rozum i wolę, niech je odnowi, oczyścić i wzmocni.  Niech nas pobudzi do serdecznego żalu za wszystkie nasze grzechy.

2.   Msze św.  w tym tygodniu w dni powszednie odprawiane będą :

• w Boninie  - w  środę,  piątek i sobotę po nabożeństwie majowym po godz.  1700
  • w Kościele parafialnym   codziennie  po nabożeństwie majowym po godz.  1800.

Nabożeństwa majowe -  odprawiane będą w dni powszednie przed Mszą:

• w Boninie  -  o godz. 1700
  • w kościele parafialnym - o godz. 1800,

a w niedzielę:

• w Boninie -  o godz.730,
  • w kościele parafialnym - o godz.  1730.

W  czwartek  zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym - od  godz.1700

3.   W tym tygodniu zapraszamy dzieci, które przyjęły I Komunię,  na Mszę święte z okazji ich Białego Tygodnia.

4.   W środę  22.05., w dniu wspomnienia liturgicznego św. Rity z Cascia,, na Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się poświęcenie róż. Ten kwiat symbolizuje jej życie - w niezwykły sposób łączy delikatność, piękno i cierpienie. Róża oznacza zarówno samą Ritę, jak i jej małżeństwo, w którym cierpienie przeplatało się z miłością. Prosimy o przyniesienie ze sobą dwóch czerwonych róż, jedną z nich zostawimy w kościele przy obrazie św. Rity, a drugą zabierzemy ze sobą.

5.   W sobotę  25.05., w Bazylice Kołobrzeskiej odbędą Święcenia kapłańskie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1100.  Polecamy modlitwie nowych kapłanów, prosząc dla nich o  obfitość łask w posłudze dla naszej Diecezji.

6.   W przyszłą niedzielę 26.05. przypada  Uroczystość Trójcy Świętej, jest to dzień odpustu w naszej parafii. Msza św., Odpustowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym o   godz.  1100 , serdecznie zapraszamy parafian na tę Msze św. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w Boninie o godz. 1230. Przypominamy, że w niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas wypełnienia  przykazania kościelnego o “Komunii św. wielkanocnej”. W tym dniu również obchodzimy Dzień Matki, pamiętajmy o  modlitwie w intencji  naszych Mam.

7.   Zapraszamy w niedzielę, 26 maja do wzięcia udziału w radosnej manifestacji wartości rodzinnych podczas Koszalińskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą Świętą w katedrze o godz.  1200 i zakończy się Festynem Rodzinnym przy kościele pw. Ducha Świętego.

8.   Spotkanie ze Mszą św. i konferencją po Mszy św.- dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania  Dla młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej , odbędzie się w przyszłą  niedzielę 26.05. w kościele parafialnym po Mszy o godz. 1100.

9.   Do końca maja jest czas zgłoszenia przez rodziców w biurze parafialnym  kandydatów  do  bierzmowania: Młodzieży klas  VII Szkoły Podstawowej.

10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy :

• w poniedziałek   - Święto  Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • w czwartek   - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek  - Wspomnienie Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

11. We wtorek zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego do sali na plebani na  godz. 1930

12. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 1800.

13. Jest do nabycia prasa katolicka, którą polecam  uwadze.

14. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, na rzecz parafii,  a szczególnie na budowę kościoła.

Na  nowy  tydzień,  niech  Pan  Jezus  udzieli  wszystkim  swoich  łask  i  błogosławieństwa.

Ks. Andrzej Olejnik.- Proboszcz

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Lucynę Osińską, lat: 77; (mieszkankę Bonina) - polećmy ją   miłosierdziu Bożemu - Wieczny odpoczynek …