List Konferencji Episkopatu Polski

w sprawie ochrony życia

PODZIĘKOWANIE

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w Festyn Parafialny, który się odbył się w minioną niedzielę 16.06.2024r.

Wszystkim sponsorom, którzy za sponsorowali fanty na loterię i aukcję, którzy przygotowali całą gastronomię (pierogi, ciasta, i inne specjały) i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację festynu, wyrażam ogromną wdzięczność.

Dochód z festynu wyniósł 23176zł i 12gr.  Jest to nasz wkład w dzieło budowy kościoła, który zostanie przeznaczony na dokończenie elewacji.

Ks. Proboszcz.

**************   Okres zwykły   **************

O G Ł O S Z E N I A

D U S Z P A S T E R S K I E

(XVI  Niedziela Zwykła - 21.07.2024 r.)

1.   Wyszliśmy ze swoich domów, oderwaliśmy się od swoich zajęć, aby jako lud Boży przeżyć razem spotkanie z Bogiem na sprawowaniu niedzielnej Eucharystii.  Łączy nas ta sama wiara w Boga, to samo przywiązanie do Kościoła, ta sama troska o naszą wieczność.  Niech Bóg nas prowadzi.

2.    Msze św.  w tym tygodniu odprawiane będą :

• w Boninie  -
  • w Kościele parafialnym - codziennie o godz.  1800

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy - w środę 15 minut przed Mszą św.;

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego -  w  piątek 15 minut  przed  Mszą św.

W  czwartek  zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym - od  godz.1700

3.   W dzisiejszą niedzielę jest  zbiórka do puszek na “Chleb św. Antoniego”, są to ofiary  na Caritas  Parafii.

4.   W poniedziałek 22.07., zapraszamy na Mszę św., w czasie której będziemy  modlić się za  wstawiennictwem św. Rity, prośbami i podziękowaniami, złożonymi w  księdze intencji do św. Rity. Po Mszy odbędzie  się nabożeństwo błagalne, o potrzebne łaski, za przyczyną św. Rity i na zakończenie uczczenie relikwii św. Rity.

5.   W czwartek  dzień automobilistów, motocyklistów i  kierowców pojazdów mechanicznych, z racji patrona św. Krzysztofa. Podczas Mszy św. będziemy  modlić się w intencji kierowców i podróżujących,  a  po Mszy św., będzie Błogosławieństwo pojazdów. W tym dniu zbieramy ofiary na wsparcie Misjonarzy w środki transportu na Misjach.

6.   W piątek  będziemy obchodzić  dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zapraszamy w tym dniu  na wspólną  modlitwę  w intencji naszych rodziców dziadków i wszystkich emerytów.

7.   Zapraszamy do udziału w 42  Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W dniach od 01.08. do 13.08. Zachęcamy też do duchowego towarzyszenia pielgrzymom w ramach tzw. Złotej Grupy. Jak co roku są przygotowane specjalne materiały na każdy dzień naszej pielgrzymki. Do rozpoczęcia Pielgrzymki zachęcamy również do składania na kartkach intencji, które podczas drogi będą odczytywane, a ostatecznie zaniesione do stóp Maryi. Zapisy i wszelkie informacje na stronie  internetowej: pielgrzymkikoszalin.pl.

8.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy :

• w poniedziałek  - Święto św. Marii Magdaleny
  • we wtorek  -Święto  św.  Brygidy Zak, Patronki Europy
  • w środę  -  Wspomnienie św. Kingi Dz.
  • w czwartek  -   Święto Św. Jakuba Apostoła
  • w piątek  -  Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP

9.   Taca  w  przyszłą  niedzielę  przeznaczona  jest na kształcenie w Diecezji i  KUL.

10. Jest do nabycia prasa katolicka, którą polecamy uwadze.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary, na rzecz parafii,  a szczególnie na budowę kościoła.

Dzieciom i młodzieży oraz tym, którzy mają urlopy życzymy  spokojnego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku,  a tym, którzy będą spełniać swoje obowiązki,  życzymy  pogody ducha i błogosławieństwa Bożego.

Witamy  też w naszej parafii wszystkich gości wypoczywających na wakacjach i życzymy im miłego pobytu.

Ks. Andrzej Olejnik.- Proboszcz