DANE: Pani  Zofia  Kozłowska

KONTAKT: +48 660 933 223

• 800 702 222 / wsparcie w kryzysie psychicznym, bezpłatnie, całodobowo, 7 dni w tygodniu

• 116 123 / wsparcie w kryzysie emocjonalnym, bezpłatnie, całodobowo, 7 dni w tygodniu

• 22 594 91 00 / wsparcie w depresji, bezpłatnie, środy i czwartki w godz. 17.00-19.00

• 800 108 108 / wsparcie dla osób w żałobie i po stracie, bezpłatnie, w dni powszednie w godz. 14.00-20.00

• 112 / numer alarmowy, bezpłatnie, całodobowo, 7 dni w tygodniu

• 508 143 012Diecezjalny Telefon Zaufania, bezpłatnie
  • Organizacja spotkań:
    • Twoi rodzice zawsze muszą wiedzieć, kiedy będą spotkania,
    • Rodzice muszą zawsze wyrazić pisemną zgodę na Twój udział,
    • Twoi rodzice muszą poznać określone zasady odbioru i komunikacji elektronicznej.
    • Podczas wyjazdu rodzice lub opiekunowie mają prawo do kontaktu z Tobą lub opiekunem.
  • Korzystanie z komunikatorów i e-maili:
    • Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy. Uważaj, co piszesz w Internecie.
    • Dorośli nie powinni wysyłać Ci wiadomości po godzinie 22:00. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wiadomość jest wysyłana do całej grupy i rodzice lub opiekunowie wyrazili na to zgodę.

• Bezpieczny dostęp do Internetu:
    • Parafie, które udostępniają Internet, muszą stosować środki bezpieczeństwa, które blokują dostęp do nieodpowiednich treści,
    • Dzięki tym zabezpieczenim, korzystanie z Internetu będzie dla Ciebie bezpieczne i odpowiednie do Twojego wieku.

Pamiętajcie!

• Bezpieczeństwo: Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zawsze informujcie rodziców lub opiekunów, gdzie się znajdujecie i co robicie.
  • Szacunek: W każdej sytuacji pamiętajcie o szacunku dla siebie nawzajem i dla osób starszych.
  • Zaufanie: Jeśli coś Was  niepokoi, zawsze możecie porozmawiać z rodzicami, opiekunami lub duchownym, któremu ufacie.

OSOBA ZAUFANIA W PARAFII

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ WYKAZ NUMERÓW TELEFONÓW,

POD KTÓRYMI RÓWNIEŻ ZNAJDZIESZ WSPARCIE:

BEZPIECZNY KONTAKT W ŚRODOWISKU CYFROWYM

BEZPIECZNE WYJAZDY

• Wybieraj oficjalne, ogólnodostępne i przygotowane miejsca do spotkań. Sakrament pokuty i pojednania oraz spotkania modlitewne lub duchowe powinny odbywać się tylko w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach, takich jak konfesjonał, kaplica lub biuro parafialne.
  • Unikaj przebywania z dorosłym w odizolowanych warunkach.
  • Nie przebywaj w parafialnych pomieszczeniach mieszkalnych bez opieki rodzica lub opiekuna prawnego.
  • Pozostawaj zawsze pod opieką osoby dorosłej.
  • Nie bądź pod wyłączną opieką innego dziecka.
  • Nie podróżuj prywatnymi samochodami bez zgody rodziców lub opiekunów.
  • Nie przechodź na "ty" z dorosłym.
  • Pamiętaj, że stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec Ciebie jest zakazane.

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII

SKRÓT